fbpx
lastele võõrkeelte õppimine
14. dets. 2018
Võõrkeeled Tallinnas
14. dets. 2018

Milliseid keeli peate reisimiseks teadma?

Milliseid keeli õppida mugavaks reisimiseks?

Puhkus, ärireis või välismaal õppimine, peame hoolitsema selle eest, et meile oleks arusaadav kellegi teise kõne, mis pole veel päris selge. Oskus võimaldab teil kiiresti kohaneda uute tingimustega, tutvuda välisriikide tavadega ja traditsioonidega, minna ülikooli või saada hakkama tööl. Inglise keele populaarsuse langus paneb turisti mõtlema sellele, milliseid keeli õppida mugavaks reisimiseks. Tallinnas asuv ABC keelekool pakub saksa, jaapani, hiina, prantsuse, itaalia ja hispaania keele kursuseid. Tunnid toimuvad individuaalselt ja rühmades nii täiskasvanutele, üliõpilastele, õpilastele kui ka väikelastele.

Maailma populaarsemate keelte reiting

Katsed luua kunstlikku rahvusvahelist suhtlust, kahjuks ei kandnud vilja. Esperanto, Interlingua ja Toki Pona põhitõded on tuttavad mitte enam kui 2 miljonile inimesele. Tihedamini kohtame inimesi, kes täielikult valdavad oma emakeelt ja on omandanud kõnekeele võõrkeeles. Vaatame nimekirja maailma kõige populaarsematest keeltest, mis oleksid vajalikud mugavalt reisimiseks.

1 koht. Vaatamata keerukusele ja arvukatele hieroglüüfidele, on liidripositsioonil levikult just Hiina keel. Kõnelejate koguarv on 1,3 miljardit, sealhulgas ÜRO liikmeid. Laialdaselt kasutatakse Taiwani, Singapuri, Tai, India, Vietnami ja Filipiinide provintsides.

2 koht. Seda säilitab inglise keel, mis on ametlikuks keeleks 54 maailma riigis, samuti 30 Ameerika osariigis. Inglise keelt kõnelev elanikkond elab Kanadas, Iirimaal, Uus-Meremaal, Austraalias.

3 koht. Hispaania ja hindi keele on valinud üle 180 miljoni inimese Mehhikost, Argentiinast, Hispaaniast, Fidži vabariigist, Costa Ricast ja Paraguayst, Pakistanist ja Nepalist, Indiast ja Colombiast.

4 koht. Araabia ja portugali keel. Ladina-tähestiku ja ainulaadse idamaise araabika tundmine on asjakohane Brasiilias, Angolas, Mosambiigis, Portugalis, Iisraelis, Liibanonis, Egiptuses, Sudaanis ja Tuneesias, Araabia Ühendemiraatides ja Liibanonis.

5 koht. Prantsuse keel. Kasutatakse Monaco, Kesk- ja Ida-Aafrika, Belgia, Prantsusmaa ja Šveitsi territooriumil. Piirkondlike variantidena on erinevad murded ning dialektid  laialt levinud. Näiteks šampanja, Normani, Angevini murd, gallo.


Iga aastane ülevaade kõige levinumatest keeltest maailmas on esitatud tuntud teatmeteoses «Ethnologue: Languages of the World». Saadaval trükisena kui ka elektrooniliselt „SIL International»-is, mis tegeleb lingvistika valdkonnas tehtavate uuringutega.


Millist keeleoskuste taset on reisimiseks vaja?

Teenuse “Kõik hinnas” austajad, pöörduvad reisiettevõtete poole, et saada osa pakutavatest esmaklassilistest puhkustest igas maailma punktis. Hotellide, külalistemajade ja hostelite personal valdab suurepäraselt minimaalset sõnavara, mida nõuab broneeringu teinud külalise teenindamine. Muudel juhtudel oleks mugavaks reisiks vaja õppida kõne- ja kirjutamisoskust. ABC keeltekool pakub võimalust õppida võõrkeeli Tallinnas, samuti aitab omandada järgmisi teadmiste tasemeid.

А. Tutvumine riigi kultuuri, traditsioonide ja eripäradega. Kursus piirdub igapäevaste väljenditega, igapäevateemadega, grammatika põhitõdede, sõnavara ja foneetikaga. Koolituse lõpus on osalejal võime mõista kellegi teise kõnet audio- ja videoformaadis, moodustada lühikesi lauseid, osaleda dialoogides, lugeda ja kirjutada väikeseid tekste.

B. Edasijõudnud keelekasutaja. Ta suhtleb enesekindlalt kaaslastega, formuleerib lühidalt oma mõtteid ja kaitseb oma vaatepunkte, veedab vaba aega ja külastab haridusasutusi välismaal. Kirjas on lubatud väikesed grammatilised vead.

C. Professionaalne keelekasutaja. Võõrkeele oskus võimaldab õppida ülikoolis, omada pikaajaliselt elukohta välismaal, hakkama saada hästi tasustatud tööl.

Kus Tallinnas õppida võõrkeeli mugavaks reisimiseks

Külalised ja Eesti elanikud, kes soovivad arendada keeleoskust, peaksid võtma ühendust ABC keeltekooliga. Kogenud õpetajad, interaktiivne õppetöö ja uued metoodikad võõrkeele õppes aitavad turistil kiiresti kohaneda välisriigis, tutvuda huvitavate vestluskaaslastega, iseseisvalt, ilma tõlgita tutvuda kohalike vaatamisväärsustega. Ainulaadne haridusprogramm edukaks proovimiseks ettevalmistusel on  IELTS, TestDaF ja DELF , mis lubab mitte ainult reisida, vaid ka elada välisriigis.

CALL ME
+
Call me!
Call Now ButtonCall