Eesti keel tudengitele
Laste keelelaager Tallinna kesklinnas 2019
26. apr. 2019

Keeleoskus reisimiseks Euroopas

Turu-uuringute organisatsioon UNWTO uurimistöö näitas, et 51% turistidest eelistab sihtkohana Euroopat. Umbes 1 miljardist 127 miljonit inimest külastavad iga-aastaselt Pariisi, Amsterdami, Barcelonat, Veneetsiat ja Baierimaad, Skandinaaviamaid. Enamasti on külastuse eesmärgiks kliimavahetus, vaatamisväärsused ja arhitektuuri uurimine. Mugavast puhkusest ja ohutusest on huvitatud 30% külastajatest. Vähem kui 10% läheb välismaale uue töö leidmiseks või kõrghariduse omandamiseks. Euroopasse reisimiseks saate kiiresti keeli õppida Tallinnas ABC keeltekoolis. Keelerühmad algajatele nullist, jätkuvad üliõpilastele ning ärikeele kursused aitavad kohaneda maailmas mis tahes riigiga.

Euroopa keelte turismikaart

Selliste rahvusvaheliste organisatsioonide nagu EL, NATO, ÜRO, Schengeni tsoon, SRÜ ja Balti Assamblee tegevus viisid Euroopa kontinendi tingimusliku geograafilise jaotuseni. Avatud piirid ja viisarežiimi nõrgenemine põhjustasid sisserändajate ja vabatahtlike sisserändajate arvu suurenemise ning kohalike dialektide ja adverbide tekkimise. Jätke meelde, milliseid keeli räägib Euroopa.

Keskosa. Saksamaa, Ungari, Poola, Sloveenia ja Slovakkia, Šveits, Tšehhi Vabariigi, Austria ja Liechtensteini territoorium. Et vältida põlisrahvaste solvamist, on parem õppida saksa, itaalia või prantsuse keelt. Samuti on kasulik Ungari, Sloveenia, Tšehhi ja Poola kõnekeel.

Lääne-Euroopas reisimiseks on vaja inglise, prantsuse ja saksa keelt. Näiteks Belgias, Iirimaal, Madalmaades ja Luksemburgis. Lisateavet Iiri, Luksemburgi ja Hollandi kõnekeele põhialuste kohta.

Ida-Euroopa annab võimaluse praktiseerida Valgevene, Moldova, Ukraina, Vene, Bulgaaria ja Rumeenia keelt, mis on olulised reisimiseks ja suhtlemiseks.

Põhjas asuvad Taani, Soome, Norra, Leedu, Läti, Island, Eesti ja Rootsi. Põhja Euroopas reisimiseks läheks vaja soome ja roosti, läti, eesti, leedu, islandi ja norra keelt. Kohalike elanike seas on kujunenud austav suhtumine emakeelde.

Turistid, kes soovivad külastada Lõuna-Euroopat, vajavad mugava reisi ja hea puhkuse jaoks riikide ametlikke keeli. Registreeru Itaalia, Hispaania, Albaania, Horvaatia, Serbia või Albaania keele kursustele. Üksikutes piirkondades on võimalik rääkida inglise keeles.

Aasia on osaliselt seotud Euroopaga. Kasahstani ja Aserbaidžaani, Gruusia ja Armeenia, Mani saare ja Gibraltari, Küprose ja Türgi piirkonnad. Rohkem kui 5% räägib vabalt soome keeles, rootsi keeles, vene keeles ja inglise keeles. Riigi keeled on türgi, kasahhi, aserbaidžaani, gruusia, armeenia, araabia, heebrea keel.

Kõige populaarsemad keeled Euroopas reisimiseks

Sõbralikud suhted, majandus- ja poliitiline koostöö ühendasid 43 Euroopa riiki eurotsooniks.
Selline suhtlus tagab üksikute territoriaalüksuste stabiilsuse, turvalisuse ja sõltumatuse. Seetõttu on turismiteenuste turul tendents suurendada külastajate arvu Euroopa riikidesse .

Populaarsemate reisisihtide reiting ja Euroopa kõige levinumate keelte nimekiri:

• Prantsusmaa – prantsuse, saksa ja hispaania;
  • Hispaania – hispaania, katalaani;
  • USA – ameerika inglise keel, briti inglise keel, vene, havanna;
  • Hiina – hiina;
  • Itaalia – itaalia, sloveenia, prantsuse;
  • Suurbritannia – inglise, Lääna-Saksa dialekt, iiri keel, šotikeel;
  • Тürgi – тürgi, аraabia, kreeka, vene;
  • Saksamaa – saksa, taani, itaalia, poola;
  • Taimaa – тai, hiina, inglise.

Maailma turismi areng kustutab keelepiirid rahvuste vahel. Euroopa hotellide ja kuurortlinnade külalislahke personali oskused on head inglise, prantsuse, itaalia, saksa ja isegi hiina kõnekeeles.

ABC keeltekool Tallinna linnas — keeleoskus Euroopas reisimiseks

Kogemustega turistid teavad, kui raske on välismaalastega suhelda ilma igapäevaseid väljendeid ja lühikesi igapäevaseid fraase oskamata. Tallinna ABC keeltekooli õpetajad teavad, milliseid keeli on vaja õppida Euroopas reisimiseks. Valige ärikeele kursus, algajatele mõeldud kursus alustades nullist või jätkukursus õpilastele:

• hiina,
  • hispaania,
  • inglise;
  • itaalia;
  • saksa;
  • jaapani;
  • eesti;
  • prantsuse;
  • soome

Täiskasvanud õpilased ja lapsed alates 4. eluaastast saavad õppida grupis- ja individuaaltundides sertifitseeritud keeleõpetajate juhendamisel, kellele õpetatav keel on emakeel. Kaasaegsed keeleõppemeetodid ja uuenduslikud lähenemisviisid aitavad kiiresti omandada Euroopas reisimiseks vajalikke keeleoskusi.

CALL ME